Genezen van kanker

Preek v/d week

Nieuwsbrief

Agenda

Webwinkel

Recent

Sta stil en let op Gods wonderen

Mady, een zus die geregeld op bezoek komt in onze gemeente en lijdt aan een levensbedreigende kwaal, vertelde aan Hugo dat ze soms het gevoel had dat God voor haar precies niets deed. De situatie sleepte ook al zo lang aan. Hugo moedigde haar aan toch eens goed na te denken daarover en heel bewust te gaan kijken wat God gedaan had met haar gebed.

Lees meer...

Terug heerlijk slapen

In 1992 kreeg Myrène verlammingsverschijnselen in de linker arm. Er werd aan een tumor gedacht maar de scanners bleven negatief. Op NMR werd uiteindelijk de diagnose gesteld van een syringomyelie: er zat een grote cyste in het ruggenmerg die drukte op de zenuwen. Myrène werd geopereerd: er werd een stuk schedel verwijderd om de druk daar weg te nemen en de kleine hersenen, die verschoven waren, terug op z’n plaats te zetten. Later zou er een tweede operatie gebeuren om de cyste in het ruggenmerg te draineren. Na gebed verdween deze cyste echter, de professor op Gasthuisberg sprak van een mirakel, hij had zoiets nog nooit meegemaakt! Een tijdje later kwam er terug een kleinere cyste ter hoogte van de nek.

Lees meer...

De ultieme vraag die zelfs de strafste wetenschappers vermijden. 

Het is een vraag waar eigenlijk iedereen mee zou moeten en kunnen geconfronteerd worden. Ik geloof dat tot hiertoe niemand deze vraag zomaar voor de vuist weg zou kunnen beantwoorden. Maar er is goed nieuws, want de vraag kennen is voldoende om alle schatten die God voor jou klaar liggen heeft te bereiken. Het is natuurlijk een Bijbelse vraag en ze is levensveranderend. Ik vermoed dat u ondertussen nieuwsgierig geworden bent; 

U vindt de vraag in Job 38:4. De vraag die God daar stelt is: “waar waart gij toen Ik de aarde grondvestte?”. Volgens onderzoeken is 80 % van de wereldbevolking actief met geloof bezig en probeert 20 % zichzelf en anderen ervan te overtuigen dat er geen God is. Dat laatste blijkt in het Westen goed aan te slaan. Daar wordt gepromoot dat je alleen moet geloven wat je kan begrijpen. En als je iets echt niet kan begrijpen dan maak je er maar een theorie rond, zodanig dat je min of meer een plausibele uitleg hebt... 

Vroeger was ik nogal veel met evolutie bezig omdat dit thema belangrijk was in mijn opleiding. Toen ik mijn leven aan Jezus gaf en meteen geconfronteerd werd met de eerste hoofdstukken in de Bijbel die over schepping spraken, was ik sowieso uitgedaagd. Als die eerste hoofdstukken niet zouden kloppen, waarom zou ik dan de rest ernstig nemen? 

Er zijn nog steeds heel wat gelovige mensen die er voor kiezen om selectief te geloven. Volgens hen kan God het ene wel en het andere niet. Dit berooft vele mensen van zegen omdat hun geloof gebaseerd is op wat ze kunnen zien. 

Gods vraag is zo eenvoudig en verfrissend en ook zo “to the point” als het maar kan. “Waar waart gij toen Ik de aarde gemaakt heb?” Niemand kan zeggen dat hij erbij was. Dus als we er een studie over maken, moeten we ons baseren op wat we aannemen of met andere woorden geloven.
De evolutionisten geloven dan ook dat alles toeval is, inclusief onze aanwezigheid. Daar er veel minder missing links zijn in het scheppingsverhaal dan in de evolutietheorie, is het voor mij ook makkelijker om te geloven. 

Als alles toevallig ontstaan en zinloos zou zijn, dan zou die trend zich blijven voortzetten. Toch zijn enorm veel mensen bezig met zinvragen en hulpverlening. God doet nog steeds wonderen, God verandert nog steeds situaties en mensenlevens. God geneest. Stil worden bij de vraag “waar waart gij?” zou veel effectiever zijn dan overal een antwoord op proberen te vinden. 

Eén ding is zeker : God onze liefdevolle Vader was er toen en Hij is er nog steeds. Aan jou om in Hem te geloven en Hem Zijn wonderwerken in jouw leven te laten doen. Veel zegen ermee! 

Hugo 

Our website is protected by DMC Firewall!