Genezen van kanker

Preek v/d week

Nieuwsbrief

Agenda

Webwinkel

Recent

Migraine verdwijnt door gebed

Danny van Ilse heeft wel eens last van migraine. Die hoofdpijn gaat normaal enkel weg wanneer hij een nacht geslapen heeft. Een tijdje geleden was het weer zover…
Ilse vroeg aan de kinderen wie er wou bidden voor papa.
“ Ik “, zei Jonas ( 4 jaar ) prompt en hij bad “ Here Jezus, wilt u de hoofdpijn van papa weg doen, nu onmiddellijk ? “.
Een dag later sprak Ilse met Jonas en vertelde hem hoe bijzonder het wel geweest was dat de hoofdpijn van z’n papa weg was voor het slapengaan. Jonas’ reactie hierop was kort en bondig: “ Ja, mama, maar dat had ik toch gevraagd: nu, onmiddellijk! “. Wie zei er ook alweer  “ als gij niet wordt als kinderen…” ?

Zelfs de oogarts was verbaasd ...

Ann Delmulle zag al een tijdje slecht uit haar linker oog. Jaarlijks moet ze op haar werk bij de dokter komen en die controleert ook haar ogen. Daarom maakte ze op voorhand een afspraak bij de oogarts. Die vertelde haar dat haar zicht inderdaad achteruit gegaan was maar dat straffere lenzen alleen niet de oplossing zouden zijn. Hij deed nog wat extra onderzoek en vertelde Ann dat er in haar ogen cellen aan het migreren zijn, wat ook gezichtsproblemen geeft.

Lees meer...

Johannes, de discipel die Jezus liefheeft 

Voor mij en voor vele anderen is dit een struikelvers in de Bijbel. Wat moet je daarmee? Jezus leek dus meer te houden van één van de discipelen dan van de anderen. Sommigen gaan zelfs zover om dan te beweren dat Jezus een homoseksuele relatie had met Johannes. Maar als je echt de kern van dit vers wilt begrijpen, moet je gewoon je hersencelletjes bij elkaar harken en eens goed lezen wat er staat. Wat belangrijk is, is dat Jezus niet Degene is die dit statement maakt maar wel Johannes. En nergens lezen we in de evangeliën dat Jezus zegt dat Hij er ééntje liever heeft dan alle anderen.

Dus de uitspraak en de vaststelling komt van Johannes zelf. Had hij dan een speciale openbaring gekregen? Wat mezelf betreft, is het door de jaren heen af en toe gebeurd dat iemand zei: “God is blij met jou”. Het was een uitspraak die wel eens bleef hangen omdat ik toch gewend was dat iemand zei "God houdt van jou”. Maar er is in mijn gedachtegang een verschil tussen van iemand houden en blij zijn met iemand. 

Kort geleden gebeurde het weer dat er na een samenkomst een oudere dame op mij afgestapte en zei dat ze van God moest zeggen dat Hij blij is met mij. Meestal blijft zo'n zinnetje dan een korte tijd hangen. Maar nu begon ik erover na te denken. Ik had geen speciale openbaring maar wel het Woord waarin duidelijk staat dat God van ons houdt en blij met ons is. Dus besloot ik dat woord gewoon aan te nemen. 

Misschien is hetzelfde bij Johannes gebeurd. Misschien was hij er zo trots op dat Jezus hem graag zag dat hij het nodig vond om dat eventjes wereldkundig te maken, terwijl de andere discipelen daar niet zo mee bezig waren of het niet rondstrooiden. Hoe het juist gelopen is, weet niemand. Dat Jezus niet méér hield van Johannes dan van anderen lijkt me duidelijk. Maar één ding is zeker : Johannes wìst dat hij de discipel was waar Jezus van hield. 

Ik wil dit gewoon even bij je neerleggen en hoop dat je er over nadenkt. Ik wens je er veel zegen mee. 

Hugo, de discipel waar Jezus blij mee is. 

Our website is protected by DMC Firewall!