Een beet van een spin kan je leven veranderen

Kortgeleden werd ik door een spin gebeten in m’n been. Het begon met een stekende pijn. Ik probeerde uit te vinden hoe die pijn er kwam en merkte een spin op. Dit heeft mijn houding naar spinnen enorm veranderd. Ik heb nooit moeite gehad om spinnen vast te pakken of ermee om te gaan maar sedert die beet waren al mijn vriendelijke gevoelens verdwenen.

Kort daarna had ik weer een vervelende ervaring.

Op een plaats waar Inger en ik vaak komen vliegen veel zwaluwen rond die niet mensenschuw zijn. We hebben tot hiertoe dan ook uitgebreid de mogelijkheid gehad om deze mooie schepselen te bewonderen. Tot ik in de zwaluwbuurt op een bepaald moment een grote regendruppel op mijn hoofd kreeg. Ik dacht dat er een bui aankwam en keek omhoog maar zag niets dan een heldere hemel en enkele zwaluwen. De regendruppel was behoorlijk groot en begon van mijn voorhoofd af te lopen. U raadt het al! Het was geen regendruppel…. Sedertdien begon ik zwaluwen op een andere manier te bekijken.

Een paar jaar geleden waren we in het ziekenhuis op bezoek bij m’n schoonmoeder. Toen we terug naar de auto gingen, bleek de achterruit stukgeslagen, het koffergedeelte geopend en de computertas gestolen te zijn. Om heel eerlijk te zijn ben ik sindsdien op bezoek in dat ziekenhuis op de betaalparking gaan staan.

Het is opvallend dat hoe ouder mensen worden, des te voorzichtiger ze zijn. Het blijft de vraag of dat puur voorzichtigheid is. Om zoveel mogelijk risico’s uit te sluiten worden er muurtjes gebouwd die vaak tegelijk een eigen privé-gevangenisje creëren.

Ik ben het ermee eens dat voorzichtigheid goed is tenzij het om een verkapte vorm van angst gaat.

Ik loop nu iets meer dan een halve eeuw op deze aarde rond en ik herinner me niet veel meer beten dan die ene spinnenbeet en ook maar één keer dat een vogel me aanzag als toilet. Wat betreft kilometers heb ik al heel wat keren de omtrek rond de aarde afgelegd en nog maar één keer een inbraak in mijn wagen gehad. Ik heb dus veel meer reden om te danken dan om me in alle voorzichtigheid in te dekken.

Dat is iets waar we allemaal moeten op letten. Om de één of andere reden blijken slechte herinneringen meer invloed op ons te hebben dan goede. Eigenlijk staan we slechte herinneringen toe om langer te blijven hangen. In relatie met je hemelse Papa kan je leren vertrouwen en loskomen van dat wantrouwen. Dat maakt vaak het verschil tussen leven en overleven!

Laten wij derhalve, omdat wij een onwankelbaar koninkrijk ontvangen, dankbaar zijn… Hebr. 12:28

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd